מערכת מתזי האש האוטומטית נהנית ממוניטין מעורר קנאה בהגנה על חיים ורכוש כבר למעלה מ- 100 שנה. כשמדובר במערכות הגנה מפני אש, שום דבר לא יכול להגן על חייכם טוב יותר ממערכת ספרינקלרים אוטומטית שמתוחזקת כהלכה. מערכות המתזים האוטומטיות הראשונות הומצאו בתחילת המאה ה -20 והן עדיין אחת ממערכות ההגנה האש הפופולריות ביותר כיום. הרעיון של מערכת השקיה בצנרת יבשה משתמש במים שאינם זמינים ממערכת הצנרת כדי להפעיל את חיישני העשן והחום. מערכת ספרינקלרים של צינור יבש פועלת על ידי אי-אחסון מים ישירות בצינור עד להפעלתו.
לעוד פרטים מורחבים בתחום של מערכות ספרינקלרים ניתן לבקר באתר rrr-fire.co.il

אם המתזים משותפים למערכת צנרת העומדת על צינורות כיבוי, ניתן להפחית או אפילו להגביל את אספקת המים לצינור השריפה. זה הכרחי מכיוון שמים שקופאים במערכת השקיה מתקלקלים וגורמים לשריפה.

אם המים לא נשמרים כל הזמן בצינורות, מערכת מתזים בסביבה מתחת לקפוא היא האפשרות הטובה ביותר. מערכת צנרת רטובה קופאת והופכת את המערכת לבלתי שמישה במקרה של שריפה.

כשאתה שוקל מערכת ספרינקלרים למערכת שלך

חשוב לדעת איזה סוג מערכת אתה צריך. שקול חלק מהעלויות בפועל הקשורות להתקנת מערכת ספרינקלרים למגורים ולתחזוקה. גלה כמה קל להתקין ספרינקלרים בבית שלך ושכח מהצעות מחיר בחינם – ללא התחייבות.

ב- WSFP צוות המהנדסים והטכנאים שלנו מתכנן ומתקין את מערכת המתזים המתאימה ביותר לצרכי ביתך.

טיפול במערכת ספרינקלרים מורכבת יכול להיות די מעצבן אם אינך יודע לפתור בעיות שמתעוררות

מערכות מתזים מכונות בדרך כלל מערכות מובנות – במערכות קבועות, אך מתזים הם חלק באותה מידה ממערכת המים בבית כמו כל רכיב אחר. בהתאם ליישום, מערכת יכולה לתפקד בדרכים שונות. אם אתה זקוק למערכת ספרינקלרים שבה כל הספרינקלרים והראשים עוברים בו זמנית, ייתכן שתזדקק למבול מהם בבת אחת.

אחד היתרונות של מערכות השקיה אוטומטיות הוא שניתן להשתמש בהן ללא שום בעיה, גם ללא חיבור ישיר לקרקע, באמצעות מתנד להפצת מים.

מערכות השקיה בטפטוף מאפשרות להשקות את שורשי הצמח בצורה ממוקדת

ממש כמו מערכת ספרינקלרים, המובילה לפיתרון של פעם בחיים לדשא, לגינה או לגינה אחרת שלכם. הממטרות מתיזות מים לאוויר מבלי להגיע לעולם לקרקע. בכך שהם מאפשרים שימוש במגוון ראשי מתזים וצינורות באזורים ספציפיים, הבעלים מצוידים להתאים את כמות המים המדויקת שכל זן הצמח זקוק לה. מערכת ההשקיה משתמשת בחיישני גשם ולחות כדי לספק את הכמות הנכונה של מים הדרושים לכל אזור במדשאה או בגינה בכדי למנוע את ההנחה – הסתדרו מהמשוואה.

כאשר מופעלים ראשי מתזים אוטומטיים אחד או יותר, הם נפתחים כדי לאפשר לאוויר להתנקז למתזים ולהתיז מים ישירות על הקרקע.

יש לנתק שסתום זה לפני שמים יכולים לזרום דרך הצינורות ולראשי המתזים. כאשר שסתום הצינור היבש נפתח, המים מוצפים למערכת מתזים, הנפתחת ומציפה את הצינורות היבשים במערכת המתזים של האש.

מערכת המתזים דורשת מונע זרימה חוזרת בכדי למנוע את זיהום אספקת מי השתייה של הבית. אם מערכת ההשקיה מחוברת למים התעשייתיים, אין צורך ב"מתקן למניעת זרימה חוזרת ".

אם יש לך מערכת ספרינקלרים לפני הפעולה, זה חובה מכיוון שיש לה עלויות תחזוקה נמוכות בהרבה ממערכת מים מלאה. זה גם מבטיח שמערכת המתזים לא מותקנת, מוכנה ומוכנה לשימוש תוך שעה.

מערכות מתזים משמשות במתקנים בהם סכנת האש עקב נוזלים דליקים או דליקים

היא גבוהה ביותר או כאשר מערכת אזעקת האש של מערכת מופעלת. כאשר פורצת שריפה ונוצרת כמות מספקת של חום להפעלת ראשי מתזים אחד או יותר, מים מהמתזים הנוגעים בדבר מופנים לאזור. מערכת ספרינקלרים מוצפת משחררת מים מכל ראש זרוע ברגע שמופעלת מערכת אזעקת האש, ללא קשר לשריפה או לא.

אופן האחסון והעברת המים בצינורות תלוי בסוג האש במערכת המתזים. במהלך הפעלת המערכת, המים ממלאים את הצינור ונשפכים בו זמנית מכל הממטרות במערכת אחת.

לפעמים ראשי ספרינקלרים נועדו לקפוץ מהאדמה כאשר ספרינקלרים מופעלים במערכת

בעוד שאחרים נחים בצינורות שנותרים מעל הקרקע. כאשר מתזים מופעל והצינורות נשארים מתחת לפני הקרקע למשך זמן מה, ראשי הריסוס לעיתים נותרים פתוחים ויכולים לעזוב את השטח.