דוח דוחות צרכנים משנת 2011 מצא כי מאפים ישנים מזכוכית יש פחות סיכוי להישבר מאשר גרסאות חדשות יותר. צלחת קדירה של פיירקס, שנמכרה מאז בארצות הברית, נחרטת בתחתית תבנית אפייה מזכוכית המילה "אופים", סימן לעמידותה.

מצד שני

מיכלי זכוכית כבדים מטופלים לעיתים קרובות כימית בכדי לעמוד בטמפרטורות גבוהות ונמוכות מבלי להישבר, והם מצילי חיים באפייה והקפאה. כאמור, זכוכית מסוימת, כמו בורוסיליקט מחוספס, תוכננה במיוחד לחימום והקפאה מבלי להישבר. חומר זה מורכב משני סוגים של זכוכית: זכוכית מחוסמת וזכוכית לא מחוסמת. זכוכית מחוסמת אינה משמשת רק במזון אלא גם במוצרים רבים אחרים כגון בקבוקי זכוכית, כלי זכוכית, כוסות ומוצרי זכוכית אחרים.

מוצרי מאפה מזכוכית יכולים לחלק חום באופן אחיד בקערה, כך שהאוכל צפוי להיות מבושל באופן שווה. ניתן לשמור כלי זכוכית במקרר או במקפיא לאורך זמן ללא בעיות כמו הקפאה.

קחו בחשבון שאפשר להוריד את טמפרטורת האפייה ל -25 מעלות ולבדוק את האוכל לפני האפייה

כך שהוא אולי יהיה מוכן עשר דקות קודם אם תחליפו קערת זכוכית בתבנית. בונוס נוסף של שימוש בכלי שולחן מזכוכית הוא שהוא נשאר חם גם אחרי שאתה מוציא אותו מהתנור ומיד רץ להעלות אותו על השולחן לאורחים. ניתן גם להכניס את הכלים למקרר או למקפיא ללא חשש שהכוס תישבר כשהיא תישבר.

בנה כלי שולחן תחתון מזכוכית שלך וחסוך 55 $ ומעלה בהשוואה למוצרים שהורכבו מראש

ותוכל להעביר מוצרים אלה בצלחות, קערות או מגשים. חלק מהפריטים זמינים אפילו כצלחות מכוסות וחלקם כבובות מסגרת זכוכית, מה שהופך אותם לקלים להובלה וקלים להכנה. עוגן הוקינג מוכרת גם קערות זכוכית ומכשירי מטבח אחרים, כמו גם מיכלי זכוכית מחוסמת ומוצרי מאפה.

אם אינך מוכן לציפוי הבורוסיליקט שלך

אינך צריך לדאוג להיסדק, אך זכוכית מחוסמת נוטה להישבר כשהיא נשברת. בדרך כלל לוקח הרבה יותר זמן מהכנסת קדירה קפואה ישירות לתנור כדי לשבור את הכוס. לכן, כדאי להשתמש גם בכלי מתכת בעת טיגון בטמפרטורות תנור גבוהות יותר כדי למנוע את שבירתו. לזכוכית מחוסמת היתרון שאפשר להכניס את הקערה למקפיא או למקרר מבלי לדאוג לסדקים שלה. אם אתה מתכנן להתחיל משהו על הכיריים לפני שתעבור לתנור, עליך להשתמש בסיר מתכת שמונח היטב על הכיריים או התנור שלך. זכוכית יכולה להתנפץ כאשר משתמשים בה ישירות על גבי כיריים, במיוחד כאשר היא חמה מספיק כדי לגרום נזק.

מחבת פח אמיתית לארוחת ערב

היא בדרך כלל טובה יותר מקערת זכוכית פיירקס לארוחת ערב, אבל אני מעדיף לאפות לחמניות בתבנית זכוכית כי אני מוצא אותן יעילות יותר כשאני מטגנת אוכל במהירות ומשחימה. תבנית אפיה: מגשי אפייה מתחממים במהירות ומתקררים יחסית יחסית, כך שלרוב אני לא אופה אותם בתנור, מכיוון שהם לא מתחממים במהירות כמו תבניות זכוכית, במיוחד בזמן טיגון.

זה לא נפוץ, אבל אני ממליץ לא להניח את כלי האפייה מזכוכית ישירות על הכיריים או מתחת לגריל מחמם, למקרה שמדובר במוצר אפייה רגיל. לעולם אל תכניס כוס חמה לתנור או אפילו לתבנית חמה של מים חמים, אפילו כשהיא חמה מספיק.

עדיין לא חוויתי שום כתם בקדרה שלי

אבל אם אפשר, אני ממליץ תמיד לחרוט את החלק החיצוני. לפני שמורחים את העיצוב על תבנית האפייה או על צד הקערה, עליכם להפוך אותה. תמיד חרצתי מבפנים וממליץ לך לעשות את אותו הדבר. הם יכולים גם לחרוט משני הצדדים, מה שמפחית את המגע עם האוכל.

אם אתה רוצה לחרוט בתחתית הקערה

חרוט את הצד שייגע במעמד התנור, ולא את הדפנות שייגעו באוכל או אוכל. לאחר שעטפת את ראשך סביב הרעיון, אל תחשוב שתוכל פשוט לחרוט אותו כדי להוסיף צבע לבן לכוס ולאכול את שכבת הזכוכית העליונה. אבק עושה דברים יפים, אז אני גם משתמש במראות ויניל כסופות כדי לשמור על מראה הזכוכית. הטריק לחרוט על כוסות אחרות שיכולות ויבואו במגע עם אוכל הוא להניח אותן על החלק החיצוני של הכוס (כלומר בתחתית או מחוץ לצלחת). חרטתי לצמיתות את העיצוב שלי עם העיצוב הזה על הזכוכית שלי, וזה נראה ככה.